This page has been robot translated, sorry for typos if any. Original content here.

Чи можна перевищувати швидкість до 20 км / ч.?

Можно ли превышать скорость до 20 км/ч.?Можно ли превышать скорость до 20 км/ч.?

Буває так, що хтось почув від іншого водія, що перевищення швидкості не більше ніж на 20 км.ч. не обкладається штрафом.

З цією впевненістю їздять практично всі водії, тим більше що працівники ДАІ часто і не реагують на таке перевищення швидкості.

До тих пір, поки, співробітник ДАІ не складе протокол і не випишу штраф за даним випадком.

У якому законі йдеться, що можна або не можна перевищувати швидкість до 20 км.час?

Але такого однозначного закону немає. Справа в тому, що в ст.122 КпАП України передбачається відповідальність за перевищення швидкості руху тільки більш ніж на 20 км / год, а за перевищення швидкості до 20 км / ч працівник ДАІ повинен винести усне попередження водієві.

Ну, добре ... А причому ж тоді штраф?

Штраф накладається на водія за те, що він порушив припис дорожніх знаків.

Наприклад, висить знак 50, а ви їдете зі швидкістю 70 км.ч. Адже, що позначає знак 3.29 "Обмеження максимальної швидкості". -Забороняється рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Так, саме забороняється, а не дозволена максимальна швидкість.

Але і у водіїв є законні способи захисту.

Перш за все, працівник ДАІ повинен вам надати конкретні докази, що саме ваш автомобіль порушив ПДР.

Якщо таких доказів немає, а протокол все одно складається, обов'язково запишіть свої зауваження.

А так же інспектор ДАІ повинен повідомити допустиму похибку у вимірах радара.

А сам тип радара повинен бути сертифікований і дозволеним до використання підрозділами ДАІ України.

Так, за заявою Генеральної прокуратури України (від 21 березня 2011р.) Працівник ДАІ не має права складати протокол про порушення правил дорожнього руху на підставі показань приладів TrueCAM LNI 20/20 і "Арена". Оскільки прилади не сертифіковані.

У свою чергу, ДАІ України наполягає, що технічні засоби для фіксації швидкості використовує законно. Оскільки на їхню думку, такі технічні засоби не вимагають сертифікації.

Але не варто забувати, що вступила в силу нова редакція правил дорожнього руху. Пунктом 12.10 обумовлюються випадки установки додаткових обмежень швидкості.